Anasayfa Hizmetlerimiz Yatırım Danışmanlığı


Analiz Platformu
Ücretsiz Keşfedin
Bülten Aboneliği!

Dinamik Menkul Değerler’in Uzman Yatırım Danışmanları ve Uzman Araştırma Ekibi bireysel ve kurumsal yatırımcılara sermaye piyasası araçlarında ‘Yatırım Danışmanlığı‘ hizmeti sunmaktadır.

Yatırım Danışmanlığı Hizmetleri

Dinamik Menkul Değerler’in Uzman Yatırım Danışmanları ve Uzman Araştırma Ekibi bireysel ve kurumsal yatırımcılara sermaye piyasası araçlarında ‘Yatırım Danışmanlığı‘ hizmeti sunmaktadır.

Her yatırımcının kendine özgü risk ve beklentilere sahip olması ve ilgili SPK mevzuatı gereğince, Yatırımcılara Yatırım Danışmanlığı hizmeti almadan önce “Uygunluk Testi” ve “Yerindelik Testi” uygulanması esastır. Bu testlerden elde edilen veriler neticesinde; Yatırımcının profiline, risk ve getiri tercihlerine uygun yatırım ürünleri tanıtılmakta ve bu ürünlere ilişkin Yatırım Danışmanlığı hizmeti ve Araştırma Raporları sunulmaktadır.

Yatırımcı, risk ve getiri tercihlerine göre hangi ürünlere hangi büyüklükte yatırım yapacağı kararını ilgili mevzuat gereğince yine kendisi vermektedir.

Yatırım Danışmanlığı Hizmeti boyunca her bir yatırımcının risk ve getiri profiline uygun ürün alternatiflerinin yanı sıra piyasa analizleri, araştırma raporları ve yatırım stratejileri Uzman ve Dinamik kadromuz tarafından Bireysel ve Kurumsal Yatırımcılara sunulmaktadır.

Yatırım Danışmanlığı Nedir?

Yatırım Danışmanlığı; Dinamik Menkul Değerler A.Ş. tarafından, Müşteri talebi doğrultusunda sermaye piyasası araçları ile bunları ihraç eden ortaklık ve kuruluşlar hakkında, belli bir Müşteriye veya mali durumları, risk ve getiri tercihleri benzer nitelikteki müşteri grubuna yönelik olarak yönlendirici nitelikte yorum ve tavsiyelerde bulunulması faaliyetidir.

Yatırımcılara sermaye piyasası ürünlerine ilişkin tavsiye ve bilgi verilmesi sürecini kapsayan yatırım danışmanlığı hizmeti, yalnızca SPK’nın yetkilendirdiği aracı kurumlar tarafından verilmektedir.

Dinamik Yatırım Danışmanlığı Ayrıcalığı

Dinamik Menkul Değerler A.Ş. Yatırım Danışmanlığı Hizmeti kapsamında size sunulacak ayrıcalıklar:

• Ürün Bazında Araştırma Raporları
• Kurumlara Özel Rapor Hizmeti
• Dönemsel Araştırma Raporları
• Uzman Yatırım Danışmanı Desteği
• Uzman Araştırma Birimi Desteği
• 09:00-18:00 Kesintisiz Erişim
• Ürün Çeşitliliği ile Riskin Dağıtılması
• Müşteri Memnuniyeti
• Ücretsiz Eğitimler